Obradovic: Önümüzde çalışmamız gereken uzun zaman var

08 Ekim 2017 Pazar, 19:55

Basketbol Süper Ligi’nin ilk haftasında Banvit’i 80-63 mağlup eden Fenerbahçe Doğuş’ta baş antrenörümüz Zeljko Obradovic, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, “Seyircimizin önünde oynamayalı uzun süre olmuştu. Bunu tekrar yaşamak güzel. Özellikle yeni transferler adına taraftarın sevgisini hissetmeleri çok güzel oldu. Cumhurbaşkanlığı Kupası’ndaki gibi agresif oynamaya çalıştık. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Sezon başı adına fena bir başlangıç değil ama önümüzde çalışmamız gereken uzun zaman var.” diye konuştu.

Takımda geçen sezona göre değişiklikler olduğunu vurgulayan Obradovic, “Geçen sezon Avrupa Ligi’nde oynadığımız Dörtlü Final’den dört oyuncu vardı. Çok büyük fark bulunuyor ve her şey için biraz zamana ihtiyacımız var. Herkesin faydalı olduğu bir takımımız var. Herkes bunu anlamalı. Herkese oynama fırsatı vereceğim ama günün sonunda kaç dakika oynayacaklarına kendileri karar verecek.” ifadelerini kullandı.

Ekibimizin yeni oyuncularından Jason Thompson ise kendi adına Fenerbahçeli seyircilerimizin önünde güzel bir başlangıç yaptığını dile getirdi.

Banvit cephesi

Banvit Başantrenörü Saso Filipovski, Fenerbahçe Doğuş’tan basketbol dersi aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum, bugün bir basketbol dersi aldık. Yeni ve genç bir takımız. Avrupa Ligi şampiyonuna karşı oynamak kolay olmadı. Henüz onlarla mücadele edecek durumda değiliz. Kendi basketbolumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Kafamızı kaldırıp önümüze bakmalı ve daha çok çalışmalıyız. Fenerbahçe’ye Avrupa Ligi’nde başarılar diliyorum.”

Banvitli oyuncu Tolga Geçim ise Avrupa’nın en iyi takımına karşı iyi bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi.

2011-2017 Fenerbahçe Taraftar Sitesi: Fenerbahceliyiz.Org